031-36639920

031-36639921

نکاتی مهم برای مدیران وبسایت

اصلی ترین نکته برای کسانی که میخواهند وب سایت خود را راه اندازی کنند(حتما بخونید)

دوستان عزیز نکته ای که میخواهم در این چند جمله به آن بپردازم این است که در دنیای اینترنت آنچنان اهمیتی ندارد که وب سایت شما حرفه ای طراحی میشود یا مقدماتی ، گرافیک چشم نوازی داشته باشد و یا ساده طراحی شده باشد آنچه که از اهمیت بسیار بالایی در فضای مجازی برخوردار است دیده شدن وب سایت شما توسط مشتریانتان میباشد امری که عموما اکثر دوستانی که در اصفهان در پی طراحی سایت هستند به آن کمتر توجه میکنند.

در بین مشتریان ما هستند کسانی که وب سایت های فوق العاده حرفه ای سفارش داده اند ، تمامی امکانات را درخواست کرده اند سایتشان از گرافیک بسیار زیبایی برخوردار است ولی متاسفانه سایتشان هیچ بازدید کننده ای ندارد و اصلا به جذب بازدید کننده برای وب سایتشان اهمیت نمیدهند که البته اکثرا به خاطر عدم اطلاع میباشد.

این امر مانند مغازه یا کارخانه ای میماند که پر از کالا باشد ولی هیچ سیستم فروش و بازاریابی برای فروش آن ها نداشته باشد.

ما میخواهیم به شما بگوییم اگرچه یک سایت باید خوب طراحی شود ، گرافیک زیبایی داشته باشد ، از سرعت مناسبی برخوردار باشد ، قابلیت ثبت نام و عضوگیری داشته باشد ، قابلیت فروش اینترنتی و پرداخت های آنلاین را داشته باشد ولی آنچه که از همه موارد فوق مهم تر است جذب بازدید کننده برای وب سایت میباشد.

اگر یک وب سایت با هزینه بسیار بالایی طراحی شود ولی بازدید کننده نداشته باشد مانند دفتر کار یا مغازه ای میماند که طراحی فوق العاده زیبایی داشته باشد ، دکوراسیون خوبی برای آن چیده شده باشد ولی بازدید کننده و یا تماسی نداشته باشد.

اگر تا اینجا شما نیز با ما هم عقیده هستید که مهم ترین مشخصه یک وب سایت داشتن بازدید کننده زیاد میباشد بر روی لینک زیر کلیک کنید تا ببینیم چه راه هایی برای افزایش بازدید وب سایتمان داریم.

روش های جذب بازدید کننده برای یک وب سایت

امیوارم تا اینجای کار از خواندن مطالب وب سایت ما خسته نشده باشید

در این قسمت در نظر داریم برای شما تشریح کنیم که چه روش های برای جذب بازدید کننده برای وب سایتمان داریم.

نکته ای که باید در همین ابتدا به آن اشاره کنم این است که خیلی از دوستان فکر میکنند با انجام تبلیغات محیطی مانند پخش تراکت ، یا سفارش تبلیغ در نیازمندی های و یا گرفتن یک پلاکارد تبلیغاتی در سطح شهر میتوانند وب سایت خود را معرفی کرده و به جذب مخاطب برای سایتشان بپردازنند.

آنچه که باید به این دوستان بگوییم این است که تجربه نشان داده است این روش با توجه به اینکه میتواند راه خوبی برای افزایش تماس یا معرفی یک محصول باشد ولیکن به هیچ وجه روش مناسبی برای جذب بازدید کننده برای وب سایت نمیباشد و با توجه به بودجه ای که برای آن مصرف میشود بازخورد کمتر از 10 درصد خواهد داشت.

نتیجه گیری اینکه کلیه روش هایی که میتواند با صرف هزینه منطقی باعث افزایش بازدید کنندگان یک وب سایت شود صرفا باید در دنیای اینترنت پیاده سازی شود نه در فضای واقعی.

یعنی اینکه ما اگر میخواهیم برای سایتمان بازدید کننده پیدا کنیم باید کلیه تبلیغات و بودجه خود را در دنیای اینترنت هزینه کنیم نه در تبلیغات محیطی و یا مطبوعاتی و یا حتی تبلیغات رادیویی و تلویزیونی چرا که با توجه به بودجه ای که هزینه میکنیم بازخورد اصلا قابل قبول نمیباشد.

حال ببینیم در دنیای اینترنت چه روش هایی برای انجام تبلیغات داریم.

در ادامه سعی داریم به صورت مختصر و تا آنجائیکه از حوصله دوستان خارج نباشد روش های اصلی تبلیغات در اینترنت را معرفی کنیم

1- تبلیغات بنری:

در این روش شما از وب سایت هایی که در دنیای اینترنت بازدید های خوبی دارند یک بنر را به مدت محدودی اجاره میکنید.این بنر حاوی یک طرح گرافیکی است که با کلیک بر روی آن بازدید کننده وارد وب سایت شما میشود و با کسب و کار شما آشنایی پیدا میکند.

نکته ای که در این روش بسیار پر اهمیت است این است که بنر شما باید در سایت هایی قرار بگیرد که از لحاظ موضوعی با کسب و کار شما هم خوانی داشته باشد و یا مخاطبین آن سایت مخاطب محصولات و خدمات شما نیز باشد به عنوان مثال یک سایت صنعتی که کار آن تولید ماشین آلات صنعتی میباشد نباید از یک وب سایت سرگرمی که مدل های لباس یا رنگ مو را معرفی میکند تبلیغ بگیرد

2- تبلیغات در آگهی نامه های اینترنتی:

وب سایت های زیادی در دنیای اینترنت هستند که مانند یک نیازمندی عمل میکنند.هر کسی میتواند در این وب سایت ها یک آگهی ثبت کند.

ثبت آگهی در این وب سایت ها عموما رایگان میباشد که البته تمام این وب سایت ها آگهی های پولی نیز دارند.چنانچه شما بابت یک آگهی هزینه بیشتری پرداخت کنید بیشتر در دسترس افراد قرار خواهید گرفت.

نکته ای که در این نوع تبلیغات مهم است این است که وقتی میخواهید در یک آگهی نامه یک آگهی ثبت کنید باید از پربازدید بودن آن آگهی نامه مطمئن شوید مخصوصا اگر قرار باشد در ازای سفارش آگهی وجهی نیز پرداخت شود.

نمونه ای از سایت آگهی نامه

طزاحی سایت عصر اصفهان

3- معرفی سایت از طریق ارسال ایمیل های گروهی و تبلیغاتی انبوه:

در این روش شما میتوانید محصولات و خدمات خود را در قابل ارسال ایمیل به انبوهی از ایمیلهای شرکت ها ، موسسات و یا افراد عادی معرفی کنید و از آنها بخواهید که جهت مشاهده کامل محصولات با کلیک بر روی لینک سایتتان از وب سایت شما دیدن کنند.

نکته ای که در این قسمت مهم است این است که در این روش پیدا کردن یک بانک اطلاعاتی معتبر از ایمیلها میتواند برای کاربران سخت باشد چرا که راه مطمئنی جهت تشخیص این امر وجود ندارد.

4- روش آخر که کاملترین روش میباشد قرار دادن وب سایت در صفحات اول موتورهای جستجو مانند گوگل میباشد.

طبق آمار ارائه شده بالغ بر 80 درصد بازدید کنندگان یک وب سایت را موتورهای جستجو باعث میشوند.

شاید برای شما هم بارها اتفاق افتاده باشد که وقتی در جستجوی مطلبی هستید و یا وقتی میخواهید از قیمت یک محصول اطلاع حاصل کنید آن را در گوگل سرچ میکنید.

در حال حاضر گوگل به عنوان یک راهنما در دنیای اینترنت عمل میکند و دیگر نیازی به حفظ کردن نام وب سایت ها نمیباشد.شما فقط کافی است مطلب مورد نظرتان را در سایت گوگل وارد کنید تا ظرف کمتر از چند ثانیه بهترین گزینه ها را به شما معرفی کند.

آنچه که در این قسمت بسیار حائز اهمیت میباشد این است که اکثر بازدید کنندگانی که از طریق سایت گوگل شما را پیدا میکنند کسانی هستند که به صورت هدفمند در پی محصولات شما هستند و احتمال خرید این نوع از بازدید کنندگان نسبت به بازدیدکنندگانی که از سایر روش ها وارد سایت شما میشوند بسیار بالاتر است.

قرار دادن یک وب سایت در صفحه اول گوگل کار ساده ای نیست.

اصلی ترین مولفه جهت قرار گرفتن یک وب سایت در صفحه اول گوگل به میزان رقابتی برمیگردد که در آن صنعت کاری وجود دارد.از آنجائیکه صفحه اول گوگل فقط میتواند 10 وب سایت را معرفی کند پس مطمئنا سایت هایی را معرفی میکند که به صورت هدفمند برای رسیدن به نتایج اول گوگل کار کرده باشند.

نکاتی که میتواند باعث قرار گرفتن یک وب سایت در نتایج اول موتورهای جستجو شود از حوصله این نوشته خارج است ولی اگر بخواهیم به طور کلی اشاره کنیم باید بگوییم جهت قرار گرفتن یک وب سیت در صفحه اول گوگل کلیه روش های که در بالا به آن ها اشاره کردیم جهت این امر نیاز است

برای آشنایی بیشتر با تبلیغات اینترنتی و روشهای آن میتوانید مقاله افزایش بازدید کنندگان سایت را مطالعه فرمایید